LEGALNY BIZNES

Wezwanie do zaprzestania naruszeń praw autorskich

Gdy ktoś narusza Twoje prawa, nie pozostawaj bierny.

Z prawem autorskim podobno jest jak z Yeti – kilka osób twierdzi, że istnieją, ale są uważani za świrów.

(za: Andrzej Milewski „Andrzej Rysuje”)

 

Obecnie tworzy prawie każdy. I dzięki Internetowi prawie każdy ma dostęp do twórczości innych osób. Prawo autorskie jest zawiłe, jednak to nie oznacza, że masz stać bezczynnie, jeżeli ktoś narusza Twoje prawa autorskie, kradnie zdjęcie i podpisuje jako swoje. Wykorzystuje Twój tekst i umieszcza na swoim blogu. Rozpowszechnia bez Twojej zgody  projekty, które wykonałeś.

Ważne abyś nie tylko znał swoje prawa (to już i tak dużo!), ale także działał. Dlatego przygotowałam materiał, abyś miał pod ręką praktyczne pismo – wezwanie do zaprzestania naruszeń. Jest to pierwszy krok, który możesz wykonać, kiedy zorientujesz się, że bezprawnie ktoś korzysta z Twojej twórczości.

dowiesz się, kiedy można mówić  o naruszeniu praw autorskich

poznasz kolejne kroki, jakie możesz podjąć, gdy Twoje prawa zostały naruszone i czego możesz żądać

nauczysz się przygotowywać pisma wzywające do zaprzestania naruszeń przysługujących Ci praw autorskich

otrzymasz checklistę do wydruku, która uporządkuje Twoje działanie

Dlaczego warto, abyś zatroszczył się o ochronę swoich praw autorskich?

  • po pierwsze dlatego, że jeżeli ty tego nie zrobisz to nikt tego nie zrobi
  • po drugie, doskonale rozumiem to uczucie, kiedy ze zdziwieniem orientujesz się, że twoje zdjęcie, tekst, projekt…whatever zostało wykorzystane przez kogoś innego (i to bez Twojej wiedzy i zgody!)

Dlatego warto, abyś właśnie dzisiaj zrobił krok w kierunku ochrony swoich praw autorskich. Wiem, że zastanawiasz się, czy warto ruszać sprawę. Czy to ma sens? A co to da? A tak w ogóle to nie wiesz, jak i co napisać, aby brzmiało profesjonalnie i ktoś potraktował Cię poważnie.

Dlatego daję Ci gotowy szablon, który uzupełnisz wykorzystując komentarze i wskazówki. Nie chcę, aby przygotowanie takiego pisma zajęło Ci zbyt dużo czasu (to wypełnisz w 15 minut!). Materiał ma być pomocą w Twojej pracy i działalności.

Co kupujesz?

Opracowanie pdf

Materiał,  w którym omawiam podstawowe zagadnienia związane z naruszeniem praw autorskich oraz kroki, jakie możesz podjąć, jeśli Twoje prawa zostały naruszone.

Wzór wezwania

Wzór Wezwania do zaprzestania naruszeń i zapłaty (2 strony) wraz z praktycznymi komentarzami i wskazówkami ułatwiającymi uzupełnienie.

Lista kontrolna

Zanim podpiszesz przygotowane wezwanie i wyślesz  checklista pomoże Ci zweryfikować, czy dostosowując pismo nie pominąłeś jakiegoś istotnego elementu.

Nadal nie wiesz, czy to dla Ciebie?

Jeśli zastanawiasz się, czy ten materiał jest Ci potrzebny, zobacz dla kogo go przygotowałam.

Zdjęcie mówi więcej niż wiele słów

Jesteś fotografem i ktoś wykorzystał Twoje zdjęcia bez Twojej wiedzy i zgody i udostępnia na swoim profilu, stronie, blogu itp.

Królowa jest tylko jedna

Jesteś blogerem z dużą społecznością i ktoś zaczął kopiować Twój styl, sposób komunikacji, kolory itp, co wprowadza Twoich odbiorców w błąd.

Od projektu do wyrazu

Jesteś projektantem, twórcą internetowym, grafikiem i chcesz mieć „gotowca” na wypadek, gdyby ktoś naruszył Twoje prawa do utworów, które tworzysz.

Chroń swoje prawa autorskie

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy otrzymam zakupiony materiał?

Materiał zostanie do Ciebie wysłany na adres mailowy, który podałeś przy zamówieniu, zaraz po dokonaniu płatności. Koniecznie sprawdź w spamie (czasami tam wpada).

Jeśli po zapłaceniu nie otrzymałem materiału?

Jeżeli materiał do Ciebie nie dotarł, koniecznie do nas napisz: info@blizejprawa.com Na pewno postaramy się rozwiązać problem i wysłać go ponownie.

Czy po zakupie jest możliwy zwrot pieniędzy?

Otrzymujesz dostęp do plików cyfrowych od razu, dlatego nie oferujemy zwrotu pieniędzy za ten produkt.

Czy otrzymam fakturę VAT?

Tak, oczywiście. Wystawiam fakturę VAT na dane osobowe/firmy podane w formularzu zakupu.

Masz inne pytania lub coś jest niejasne?