LEGALNY BIZNES

Test równowagi przy prawnie uzasadnionym interesie

Ten szablon oceny uzasadnionych interesów ma na celu pomóc Ci zdecydować, czy podstawa prawnie uzasadnionych interesów może mieć zastosowanie do przetwarzanych przez Ciebie danych osobowych.

Czy w konkretnej sytuacji możesz powoływać się na przesłankę uzasadnionego interesu administratora? Czy inna podstawa prawna będzie właściwsza dla przetwarzania danych?

 

Chcesz przetwarzać dane osobowe i uznałeś, że najlepsza będzie przesłanka uzasadnionego interesu administratora? Taka ogólna, nieostra, niedookreślona. Można wszystko pod nią podpiąć. Tak myślałeś? Niestety tak nie jest. Wykorzystanie tej przesłanki do przetwarzania danych osobowych musisz uzasadnić i to porządnie. Nie wystarczy tylko powiedzieć, że „tak chciałeś”, „tak wyszło, „nic innego nie pasowało”. Dlatego z pomocą przychodzi…

 

SZABLON TESTU RÓWNOWAGI

 

Nie musi przybierać żadnej szczególnej formy, chociaż możesz skorzystać z naszego szablonu. Przejdziesz przez 3-częściowy test, który pomoże Ci przeprowadzić pogłębioną analizę, podjąć właściwą decyzję i ją uzasadnić.

 

Co znajdziesz w materiale?

szablon testu w formacie PDF (kompatybilny z Adobe Acrobat Reader i innymi programami do odczytu PDF)
szablon testu w formacie Word (zgodny z aplikacjami Word, OpenOffice i innymi pakietami biurowymi)
przewodnik stosowania szablonów, który pomoże Ci rozpocząć pracę z nim
6-stronicowe wprowadzenie omawiające przesłankę uzasadnionego interesu administratora jako podstawy dla przetwarzania danych
omówienie, kiedy potrzebny jest test równowagi oraz jego etapy

Kluczowe cechy produktu

Szablony

Praktyczne wskazówki, format edytowalny.

15 minut

Sprawdzisz listę i dokonasz analizy wdrożonego RODO

Treść cyfrowa

Materiał wysyłany mailem, masz zawsze pod ręką.

Wiele razy

Jeden raz płacisz, korzystasz wielokrotnie.

Najczęściej zadawane pytania

Czy RODO nakłada na mnie obowiązek testu równowagi?
Tak. W sytuacji, kiedy chcesz się powołać na przesłankę uzasadnionego interesu administratora (art. 6 ust. 1 lit. f RODO), wówczas jesteś zobowiązany do przeprowadzenia testu zwanego testem równowagi.

Szablon testu równowagi pomoże Ci ocenić, czy interes administratora przemawiający za przetwarzaniem danych, jest prawnie uzasadniony, czy przetwarzanie jest niezbędne do realizacji celu wynikającego z tego interesu, a następnie rozważyć, czy interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą nie przeważają nad prawnie uzasadnionym interesem administratora.

Kiedy otrzymam zakupiony materiał?
Materiał zostanie do Ciebie wysłany na adres mailowy, który podałeś przy zamówieniu, zaraz po dokonaniu płatności. Koniecznie sprawdź w spamie (czasami tam wpada).
Jeśli po zapłaceniu nie otrzymałem materiału?
Jeżeli materiał do Ciebie nie dotarł, koniecznie do nas napisz: info@blizejprawa.com Na pewno postaramy się rozwiązać problem i wysłać go ponownie.
Co mam zrobić po pobraniu szablonu?
Razem z materiałem otrzymasz przewodnik, w którym omawiamy, jak korzystać z szablonu, aby był dla Ciebie wsparciem w codziennej pracy.
Czy po zakupie jest możliwy zwrot pieniędzy?
Proces zakupowy jest w pełni zautomatyzowany. Dokonanie płatności powoduje, że otrzymujesz dostęp do plików cyfrowych od razu, dlatego proszę przemyśl zakup, gdyż nie oferujemy zwrotu pieniędzy za ten produkt.
Czy otrzymam dokument potwierdzający zakup?
Tak, oczywiście. Wystawiam fakturę VAT na dane osobowe/firmy podane w formularzu zakupu.
Czy mogę udostępnić zakupiony materiał znajomemu?
Nie. Twój zakup umożliwia korzystanie z dokumentu pojedynczej osobie lub firmie. Nie zezwalamy na udostępnianie dokumentów, ponieważ uniemożliwia nam to utrzymanie tak przystępnych cen.

 

Masz inne pytania lub coś jest niejasne?