FAQ’s

Najczęściej zadawane pytania

Co to są produkty cyfrowe

 

 

 

Produktem cyfrowym jest wszystko to, co można pobrać na dysk komputera. Do najbardziej znanych należą elektroniczne książki (e-booki), prasa elektroniczna (e-prasa) oraz książki audio (audiobooki). Ustawa o prawach konsumenta definiuje treści cyfrowe jako dane wytwarzane i dostarczane w postaci cyfrowej.

 

 

W jaki sposób mogę dokonać zakupu

 

Aby zakupić produkt, który ciebie interesuje należy kliknąć w przycisk „KUP TERAZ” pod danym produktem. Po kliknięciu zostaniesz przekierowany do formularza zamówienia, który należy wypełnić. Po wypełnieniu formularza oraz odznaczeniu kwadratu „Zapoznałem się z warunkami umowy” naciskasz „ZAMÓW”. Wówczas zostaniesz przekierowany do bramki płatności umożliwiającej dokonanie płatności online. O facie dokonania płatności zostaniesz powiadomiony na adres mailowy.

 

 

 

Czy materiał mogę pobierać nieograniczoną ilość razy

 

Po zakupie produktu online, na skrzynkę mailową otrzymasz wiadomość z linkiem do materiału. Ilość pobrań wynosi 3 razy. Jeżeli link wygasł skontaktuj się z nami.

 

 

W jaki sposób dokonam zapłaty

 

Po wyborze produktu i wypełnieniu formularza zamówień naciśnij przycisk „Zamów”. Zostaniesz wówczas przekierowany do bramki płatności. Sklep Bliżej Prawa korzysta z bramki Przelewy24. Fakt dokonania zapłaty zostanie potwierdzony na twój adres mailowy.

 

 

W jakim formacie są materiały

 

Materiały zostały przygotowane w formie edytowalnej word 1997-2003 oraz niektóre dokumenty w formacie pdf – dotyczy to tych, które nie wymagają uzupełnienia. Materiał jest zapakowany za pomocą programu do kompresji 7-zip, który działa na systemach Windows 10 / 8 / 7 / Vista / XP / 2008 / 2003 / 2000 / NT. Jeżeli masz problem z  otwarciem, któregokolwiek z zakupionych produktów koniecznie nam o tym powiedz.

 

 

Czy będę umiał wypełnić samodzielnie materiał

 

Każdy materiał, który wymaga samodzielnego uzupełnienia jest w wersji edytowalnej word 1997-2003 i zawiera wykropkowane miejsca wraz z komentarzem znajdującym się na marginesie, który szczegółowo wyjaśnia, co powinno zostać wpisane w konkretne wykropkowane pole. Dlatego nie ma możliwości, abyś nie wiedział co i gdzie uzupełnić. Jeśli jednak będziesz miał wątpliwości napisz nam o tym.

 

 

Czy materiał będzie dla mnie przydatny

 

Przy każdym produkcie masz informację dla kogo będzie przydatny. Obsługujemy przedsiębiorców, w tym branżę e-commerce i dla nich kierujemy przede wszystkim swoje produkty. Jeśli zatem prowadzisz blog, masz newslettera, zawierasz umowy, czy marzysz o założeniu sklepu internetowego to proponowane przez nas produkty będą dla ciebie niezbędne. Szczegółowy opis znajdziesz na stronie wybranego przez ciebie produktu.

 

 

Czy mogę udostępnić zakupiony materiał znajomemu

 

Nie. Twój zakup umożliwia korzystanie z dokumentu pojedynczej osobie lub firmie. Nie zezwalamy na udostępnianie dokumentów, ponieważ uniemożliwia nam to utrzymanie tak przystępnych cen.

 

Czy materiał jest aktualizowany pod kątem bieżących przepisów

 

 

 

Tak. Dbamy o to, aby sprzedawane przez nas produkty miały aktualny stan prawny, dlatego w przypadku zmiany przepisów aktualizujemy każdy wymagający tego produkt.

 

 

Czy mogę odstąpić od umowy i zwrócić produkt cyfrowy

 

W przypadku zakupu produktów cyfrowych odstąpienia od umowy przysługuje konsumentowi do momentu dokonania płatności. Z chwilą skutecznego dokonania płatności, między Użytkownikiem a Sprzedawcą zawarta zostaje umowa o dostarczenie treści cyfrowej w postaci wybranego przez Użytkownika produktu. Jeśli w toku zakupu Użytkownik wyraził zgodę na wykonanie umowy i dostarczenie mu treści cyfrowej w postaci wybranego produktu przed upływem terminu do odstąpienia od umowy (14 dni), Użytkownik traci prawo do odstąpienia od umowy zawartej ze Sprzedawcą.

 

 

Kiedy następuje moment wyrażenia zgody na wykonanie umowy i dostarczenie treści cyfrowej

 

 

Wyrażenie zgody na wykonanie umowy i dostarczenie treści cyfrowej Użytkownikowi następuje z chwilą skutecznego dokonania zapłaty za wybrany produkt. Jest to o tyle istotne, iż z tą chwilą (dokonania płatności) Użytkownik traci prawo do odstąpienia od umowy i zwrotu zakupionego produktu cyfrowego.

 

 

W jaki sposób otrzymam zakupiony produkt

 

 

Po dokonaniu płatności za produkt dostaniesz na adres mailowy link, pod którym będziesz mógł pobrać zakupiony produkt. Wystarczy, że klikniesz w ten link. Jeśli link nie chce się otwierać lub nie otrzymałeś linku proszę skontaktuj się ze Sprzedawcą pod adres mailowy: info@blizejprawa.com

 

 

Co zrobić, jeśli mam problem z pobraniem zakupionego produktu

 

Jeśli masz problem z pobraniem produktu za pomocą linku, który dostałeś na maila, napisz nam o tym postaramy się, jak najszybciej rozwiązać problem.

 

 

Czy przysługuje mi reklamacja

 

Oczywiście. Użytkownikowi, który zakupił produkt w Sklepie z prawniczymi produktami online przysługuje prawo do reklamacji, którą należy wysłać na adres info@blizejprawa.com. Reklamacja powinna zawierać dane umożliwiające identyfikację Użytkownika, przedmiot reklamacji oraz żądania związane z reklamacją. W przypadku otrzymania niekompletnej reklamacji, Sprzedawca wezwie Użytkownika do jej uzupełnienia pod rygorem pozostawienia reklamacji bez rozpoznania. Sprzedawca ustosunkuje się do kompletnej reklamacji w ciągu 14 dni od dnia jej doręczenia.

 

 

Gdzie znajdę informację na temat przysługujących mi praw

 

Wszystkie prawa i obowiązki zarówno Sprzedającego, jak i Użytkownika (czyli twoje) zostały spisane w Regulaminie, z którym możesz zapoznać się TUTAJ.

 

 

Co zrobić, jeśli potrzebuję bardziej spersonalizowanego produktu

 

Koniecznie nam o tym napisz. Kancelaria „Bliżej Prawa”, która prowadzi sklep online, świadczy usługi na rzecz przedsiębiorców i osób fizycznych. Jeżeli potrzebujesz produktu specjalnie dla ciebie stworzonego, czekamy na twojego maila. Z warunkami usług Kancelarii prawnej oraz cennikiem możesz zapoznać się TUTAJ.