Zaznacz stronę

Kto za tym stoi

 

Cześć, nazywam się Małgorzata Moczulska

Z wykształcenia jestem adwokatem oraz pedagogiem i chętnie pomogę Ci ogarnąć prawnie biznes online niezależnie na jakim etapie rozwoju jesteś.

Od 2013 roku prowadzę blog Bliżej Prawa, a od 2017 roku Kancelarię Prawną Bliżej Prawa. I podobnie jak Ty miałam kiedyś wątpliwości czy przejść z tradycyjnych usług na usługi i sprzedaż online. Jednak odważyłam się i nie żałuję decyzji.

Jestem autorką Legalnych Szablonów Prawnych, które pozwalają na szybkie i sprawne dostosowanie umowy, regulaminu, polityki prywatności, dokumentacji ochrony danych do Twojej aktualnej sytuacji i to w cenie stanowiącej ułamek pracy jeden na jeden z prawnikiem.

Jeżeli zastanawiasz się, dlaczego akurat ja miałabym Ci pomóc i jak mogę wesprzeć Twoje pomysły i marzenia – koniecznie sprawdź opinie klientów. Rozgość się i wybierz szablon, który pomoże w realizacji Twoich planów.

 

 
„Profesjonalna i godna polecenia obsługa!”
 
EWA KONOPKA KIELESIŃSKA
 
 
„Pani Gosia nie tylko sprawdziła moje istniejące dokumenty (napisane w języku angielskim!), ale sporządziła poprawki i nowe wersje, dodała potrzebne klauzule, i też z cierpliwością matki odpowiadała na wszelkie moje pytania, których padło wiele.”
 
 GOSIA PYTEL
 
„Doskonała i fachowa obsługa. Prawnik nie tylko z wiedzą, ale również z kulturą, sercem i duszą!! Polecam serdecznie!!”
 
ALEKSANDRA BONK
 
 
„Profesjonalna obsługa klienta, fachowość, dyskrecja.”
 
MAŁGORZATA WITKOWSKA
 
 

Pani Mecenas to osoba pełna energii, rzetelna i sumienna. Szybki kontakt telefoniczny i mailowy z pewnością ułatwia współpracę.”

JUSTYNA LIPIŃSKA, DIETICO

Kancelaria i Blog

Nie myślisz o pewnych kwestiach, dopóki nie pojawi się jakaś niespodziewana sytuacja i problem prawny, który jest do rozwiązania „na już”. Dlatego zamów dokumenty, umowy lub konsultację, aby uniknąć pułapek prawnych.

Szablony Prawne

Szukasz dobrej jakości umów lub dokumentów do e-sklepu, ale nie możesz teraz pozwolić sobie na zatrudnienie prawnika? Zobacz, jakie szablony prawne dokumentów przygotowałam z myślą o Twoim biznesie.

Poznaj 7 elementów legalnego biznesu online, które pomogą Ci rozwijać biznes i odnieść sukces.

01. Legalny blog i strona www

Zanim opublikujesz coś na swojej stronie lub puścisz w świat poprzez portale społecznościowe zastanów się, czy  masz Google Analytics lub piksele Facebooka działające w tle, zbierające dane od odwiedzających Twoją witrynę. Jeśli tak, to wiesz, że należy przetwarzać dane zgodnie z RODO, ale czy wiesz, jak praktycznie to wdrożyć u siebie? Jeżeli wrzucisz coś do świata wirtualnego to nawet jak później usuniesz nie zniknie. Chcesz przykładów? Proszę bardzo, ostatnio zgłosił się klient, który dostał wezwanie do zapłaty niemałej kwoty za naruszenie praw autorskich. W takich sytuacjach blogowanie to nie zabawa. Dlatego warto poznać podstawowe przepisy, niezależnie czy robisz to hobbystycznie, czy zarabiasz na tym.

Najważniejsze dokumenty zapewniające prowadzenia strony internetowej oraz bloga zgodnie z przepisami znajdziesz TUTAJ.

02. Legalny newsletter

Zbieranie subskrybentów na listę mailingową to bardzo ważna inwestycja, która będzie procentować w Twoim biznesie. Newsletter jest jedną z najtańszych form pozyskiwania płacących klientów. Co prawda nie dzieje się to od razu, jak za przyczyną czarodziejskiej różdżki. Jednak dobrze wykonane dzisiaj zadania będą procentować w przyszłości. Zastanawiasz się, jak przetwarzać dane osobowe zgodnie z przepisami? Jak stworzyć materiał, który będzie przyciągał odpowiednie osoby?

Ciekawy? Ok, pokażę Ci jak przygotować inspirujący i legalny newsletter. Zobacz TUTAJ.

03. Legalny biznes

Zrobiłeś krok, aby zrealizować marzenia o własnej działalności i postanowiłeś założyć własną firmę! Gratulacje! Jednak wcześniej czy później zdasz sobie sprawę, że jest mnóstwo kwestii prawnych, które wymagają Twojej uwagi. Staniesz przed dylematem, czy założyć spółkę, czy lepsza będzie jednoosobowa działalność. A może korzystniejszym rozwiązaniem będzie działalność nierejestrowana? Co musisz zrobić, aby firma rozpoczęła działać legalnie? Gdzie i co zgłosić? Budowanie biznesu jest jak budowanie domu. 

Najwyższy czas budować biznes na solidnych podstawach i sięgnąć po legalne szablony TUTAJ.

04. Legalna sprzedaż

Sprzedaż przez Internet to nie tylko pomysł na sklep internetowy, wykupiona domena i super produkt, który zaspokoi potrzeby klienta, ale także zapewnienie bezpieczeństwa procedury sprzedażowej  opisanej w prawidłowo stworzonym regulaminie oraz przetwarzania danych klientów zgodnie z przepisami. Jeśli sam nie będziesz się troszczył o legalność Twojego sklepu, to kto będzie? Oczywiście możesz to zlecić prawnikowi w ramach stałej obsługi prawnej lub jednorazowego zlecenia, ale warto poznać podstawy działalności gospodarczej.

Kompleksowe materiały wspierające sprzedaż internetową znajdziesz TUTAJ.

05. Legalny marketing i social media

Zastanawiasz się, skąd się biorą klienci i dlaczego do Ciebie nie trafiają w takiej ilości, jakiej byś oczekiwał. Stosujesz reklamę w mediach społecznościowych. W swoim sklepie internetowym profilujesz klientów pod kątem ich preferencji zakupowych, aby kierować akcje promocyjne dla zainteresowanych grup klientów. Segmentacja jest niezbędna dla dotarcia do konkretnej grupy docelowej. Ale czy zgodna z RODO? A jak działać zgodnie z przepisami? A co z cold mailingiem dozwolony czy nie? W czasie pandemii przejście do sprzedaży online jest niekiedy jedynym rozwiązaniem, aby firma przeżyła.

Nie wiem, kto jest Twoim klientem, ale wiem, jak do niego trafić w sposób legalny.

06. Legalne umowy

Zdobądź to na piśmie. To podstawowa zasada, której powinieneś się trzymać, a Twój biznes będzie Ci wdzięczny. Umowy, to temat tak fascynujący, jak….cóż, wcale nie jest ekscytujący. Jednak, czy nam się to podoba, czy nie, umowy są niezbędne do prowadzenia biznesu. Dlatego zatroszcz się o pisemną umowę, ale taką z prawdziwego zdarzenia, a nie znalezioną w Internecie lub sklejoną z innych (patchworkom mówimy stanowczo: nie!). Pisemne umowy nie tylko pomagają doprecyzować przedmiot umowy, ale także wzajemne oczekiwania i obowiązki, a przecież zależy Ci aby wynagrodzenie wpłynęło w umówionym czasie.

Legalne umowy do wykorzystania w Twoim biznesie znajdziesz TUTAJ.

07. Legalne zatrudnienie i współpraca

Planujesz zatrudnienie wymarzonego zespołu. Osób, które będą wyznawały podobne wartości i chciały wspólnie rozwijać firmę tworząc wyjątkowe miejsce do pracy. W rzeczywistość i niekiedy daleka jest od tego.

Może Twoja firma jest na etapie, że chcesz lub potrzebujesz zatrudnić pracownika, albo chcesz zlecić komuś spoza firmy realizację części zadań (wirtualna sekretarka, informatyk, prawnik, księgowy, specjalista bhp, inne). Posiadanie własnych pracowników, poza satysfakcją i poczuciem, że firma się rozwija, jest decyzją obciążającą pracodawcę. Począwszy od zatrudnienia, przez motywowanie i dyscyplinowanie pracowników, rozliczanie z wyników, wypłata wynagrodzeń, aż po ewentualne spory.

Nawet jeśli nie planujesz zatrudnić w najbliższym czasie, na pewno chcesz zapoznać się z tym, co się dzieje, gdy zatrudniasz osobę, która ma być wsparciem w Twojej firmie. Podjęcie współpracy z freelancerem, blogerem czy zewnętrzną firmą także może nastręczać trudności i dodatkowego stresu, dlatego dobrze wiedzieć, jak od samego początku uregulować zasady współpracy.

Najczęściej kupowane

Zabezpiecz prawnie swój biznes dzisiaj!

Potrzebujesz wskazówek? Wiem, że kwestie prawne mogą być przytłaczające, więc jeśli nie masz pewności, jaki wzór kupić, nie bój się! Po prostu skontaktuj się ze mną i zadaj pytanie. Chętnie podpowiem na co zwrócić uwagę, abyś mógł kupić najlepszy dla siebie szablon.